Abracon Corporation ASG-D-X-A-200.000MHZ
ASG-D-X-A-200.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-D-X-A-200.000MHZ
Brief Description
OSC XO 200.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASG-D-X-A-200.000MHZ.pdf
Availability of ASG-D-X-A-200.000MHZ
QUANTITY
ASG-D-X-A-200.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-D-X-A-200.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-D-X-A-200.000MHZ
3D ModelASG-D.pdfASG-D.stp
Standard Package10
SeriesASG-D
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-D-X-A-200.000MHZ
Related LinksASG-D-X-A-, ASG-D-X-A-200.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-D-X-A-200.000MHZ Details Description
Related parts for ASG-D-X-A-200.000MHZ
IC MOTOR DRIVER PAR 20SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 37A TO-220AB datasheet.pdf
CABLE SMB-RA/SMB-RA 6" RG-316DS datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
7 UF CAPACITOR PLASTIC 400V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf