Abracon Corporation ASG-D-X-A-212.500MHZ-T
ASG-D-X-A-212.500MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-D-X-A-212.500MHZ-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 212.5MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASG-D-X-A-212.500MHZ-T.pdf
Availability of ASG-D-X-A-212.500MHZ-T
QUANTITY
ASG-D-X-A-212.500MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-D-X-A-212.500MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-D-X-A-212.500MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASG-D.pdfASG-D.stp
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASG-D
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
Package / Case6-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-D-X-A-212.500MHZ-T
Related LinksASG-D-X-A-2, ASG-D-X-A-212.500MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-D-X-A-212.500MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-D-X-A-212.500MHZ-T
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC DO15 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP 8-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
PANEL MOUNT ASSEM 8.1MM RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 15A 100V datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.8A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf