Abracon Corporation ASG-D-X-B-122.880MHZ-T
ASG-D-X-B-122.880MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-D-X-B-122.880MHZ-T
Brief Description
OSC XO 122.88MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASG-D-X-B-122.880MHZ-T.pdf
Availability of ASG-D-X-B-122.880MHZ-T
QUANTITY
ASG-D-X-B-122.880MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-D-X-B-122.880MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-D-X-B-122.880MHZ-T
TypeXO (Standard)
Frequency122.88MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-D-X-B-122.880MHZ-T
Related LinksASG-D-X-B-1, ASG-D-X-B-122.880MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-D-X-B-122.880MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-D-X-B-122.880MHZ-T
CONN JUNCTION SHELL 20POS STRGT datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 50V C0H 0402 datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 12-24V 360RES 2M datasheet.pdf
EVALUATION KIT FOR ISL54402 datasheet.pdf
RES SMD 5.6M OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 484MA 320 MOHM datasheet.pdf
GLOVES ONE SIZE 1PAIR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE PIN datasheet.pdf
BOOM ASSEMBLY datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 510MA 200 MOHM datasheet.pdf