Abracon Corporation ASG-P-V-A-200.000MHZ
ASG-P-V-A-200.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-P-V-A-200.000MHZ
Brief Description
OSC VCXO 200.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASG-P-V-A-200.000MHZ.pdf
Availability of ASG-P-V-A-200.000MHZ
QUANTITY
ASG-P-V-A-200.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-P-V-A-200.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-P-V-A-200.000MHZ
3D ModelASG-P.pdfASG-P.stp
Standard Package10
SeriesASG-P
PackagingBulk
TypeVCXO
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-P-V-A-200.000MHZ
Related LinksASG-P-V-A-, ASG-P-V-A-200.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-P-V-A-200.000MHZ Details Description
Related parts for ASG-P-V-A-200.000MHZ
IC GATE NAND 1CH 2-INP SC-70-5 datasheet.pdf
IC NVSRAM 16KBIT 200NS 24EDIP datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 15.4VC SMA datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
4-DIGIT 115/230 VAC W/GREEN DISP datasheet.pdf
IC REG PWM CONV AC/DC 8-DIP datasheet.pdf
IC FPGA 320 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf