Abracon Corporation ASG-P-V-A-212.500MHZ-T
ASG-P-V-A-212.500MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-P-V-A-212.500MHZ-T
Brief Description
OSC VCXO 212.5MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASG-P-V-A-212.500MHZ-T.pdf
Availability of ASG-P-V-A-212.500MHZ-T
QUANTITY
ASG-P-V-A-212.500MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-P-V-A-212.500MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-P-V-A-212.500MHZ-T
3D ModelASG-P.pdfASG-P.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-P-V-A-212.500MHZ-T
Related LinksASG-P-V-A-2, ASG-P-V-A-212.500MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-P-V-A-212.500MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-P-V-A-212.500MHZ-T
SW SNAP DPDT 15A PLUNGER QC 125V datasheet.pdf
SPLITTER VIDEO VGA 4PORT HD15 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SPRING FOR APPLICATOR CMKSL datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 2.4A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf