Abracon Corporation ASG-P-V-B-200.000MHZ-T
ASG-P-V-B-200.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-P-V-B-200.000MHZ-T
Brief Description
OSC VCXO 200.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASG-P-V-B-200.000MHZ-T.pdf
Availability of ASG-P-V-B-200.000MHZ-T
QUANTITY
ASG-P-V-B-200.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-P-V-B-200.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-P-V-B-200.000MHZ-T
3D ModelASG-P.pdfASG-P.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-P-V-B-200.000MHZ-T
Related LinksASG-P-V-B-2, ASG-P-V-B-200.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-P-V-B-200.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-P-V-B-200.000MHZ-T
TRANS NPN 25V 0.1A TO92 datasheet.pdf
HEADER COUPLER 5.08MM 10POS BK datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 48K 64LQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO204AC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN 4POS REAR/SCREW MOUNTING datasheet.pdf
RES 10 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2K FLASH 14DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
FUSED MODULAR PROBE 0.5A/1000V R datasheet.pdf