Abracon Corporation ASG-P-X-A-125.000MHZ
ASG-P-X-A-125.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-P-X-A-125.000MHZ
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASG-P-X-A-125.000MHZ.pdf
Availability of ASG-P-X-A-125.000MHZ
QUANTITY
ASG-P-X-A-125.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-P-X-A-125.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-P-X-A-125.000MHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASG-P.pdfASG-P.stp
Standard Package10
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASG-P
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
Package / Case6-SMD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-P-X-A-125.000MHZ
Related LinksASG-P-X-A-, ASG-P-X-A-125.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-P-X-A-125.000MHZ Details Description
Related parts for ASG-P-X-A-125.000MHZ
CONN HEADER 54POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE MODULE FULL BRIDGE SP1 datasheet.pdf
IC TRPL SUPPLY MONITOR 8-DFN datasheet.pdf
FET RF LDMOS 150W H36248-2 datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 4.9NS 256BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
OX180 SHAFT, SELECTOR, 7.1 datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf