Abracon Corporation ASG-P-X-B-212.500MHZ-T
ASG-P-X-B-212.500MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-P-X-B-212.500MHZ-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 212.5MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASG-P-X-B-212.500MHZ-T.pdf
Availability of ASG-P-X-B-212.500MHZ-T
QUANTITY
ASG-P-X-B-212.500MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-P-X-B-212.500MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-P-X-B-212.500MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASG-P.pdfASG-P.stp
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASG-P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
Package / Case6-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-P-X-B-212.500MHZ-T
Related LinksASG-P-X-B-2, ASG-P-X-B-212.500MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-P-X-B-212.500MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-P-X-B-212.500MHZ-T
RELAY TELECOM DPDT 2A 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 40POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
SHEET FABRIC 38.1MM SQUARE 5/PK datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 32VC 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 100MA 1.18 OHM datasheet.pdf