Abracon Corporation ASG2-LJ-125.000MHZ-513291
ASG2-LJ-125.000MHZ-513291 picture photo
Mfg. Part Number
ASG2-LJ-125.000MHZ-513291
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASG2-LJ-125.000MHZ-513291.pdf
Availability of ASG2-LJ-125.000MHZ-513291
QUANTITY
ASG2-LJ-125.000MHZ-513291 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG2-LJ-125.000MHZ-513291
Internal Part NumberEIS-ASG2-LJ-125.000MHZ-513291
3D ModelASG2-D.pdfASG2-D.stp
Standard Package500
SeriesASG2-LJ
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG2-LJ-125.000MHZ-513291
Related LinksASG2-LJ-125., ASG2-LJ-125.000MHZ-513291 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG2-LJ-125.000MHZ-513291 Details Description
Related parts for ASG2-LJ-125.000MHZ-513291
CONN EDGECARD 190PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 24PF 1.5KV NP0 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 100A DO205AA datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
INPUT NOISE EMC FILTER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 120V datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OSC MEMS 66.666MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf