Abracon Corporation ASG2-LJ-250.000MHZ-513295
ASG2-LJ-250.000MHZ-513295 picture photo
Mfg. Part Number
ASG2-LJ-250.000MHZ-513295
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 250.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASG2-LJ-250.000MHZ-513295.pdf
Availability of ASG2-LJ-250.000MHZ-513295
QUANTITY
ASG2-LJ-250.000MHZ-513295 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG2-LJ-250.000MHZ-513295
Internal Part NumberEIS-ASG2-LJ-250.000MHZ-513295
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAbracon - ASG2 Series Ultra-Miniature Oscillators
3D ModelASG2-D.pdfASG2-D.stp
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASG2-LJ
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency250MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG2-LJ-250.000MHZ-513295
Related LinksASG2-LJ-250., ASG2-LJ-250.000MHZ-513295 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG2-LJ-250.000MHZ-513295 Details Description
Related parts for ASG2-LJ-250.000MHZ-513295
SWITCH MINI SPDT 16A ROLLR LEVER datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ACCY MISC MBC datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 88MA 16.5 OHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 74.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 400VDC AXIAL datasheet.pdf