Abracon Corporation ASG2-LJ-400.000MHZ-513288-T
ASG2-LJ-400.000MHZ-513288-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG2-LJ-400.000MHZ-513288-T
Brief Description
OSC XO 400.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASG2-LJ-400.000MHZ-513288-T.pdf
Availability of ASG2-LJ-400.000MHZ-513288-T
QUANTITY
ASG2-LJ-400.000MHZ-513288-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG2-LJ-400.000MHZ-513288-T
Internal Part NumberEIS-ASG2-LJ-400.000MHZ-513288-T
3D ModelASG2-D.pdfASG2-D.stp
Standard Package3,000
SeriesASG2-LJ
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency400MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)65mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG2-LJ-400.000MHZ-513288-T
Related LinksASG2-LJ-400.0, ASG2-LJ-400.000MHZ-513288-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG2-LJ-400.000MHZ-513288-T Details Description
Related parts for ASG2-LJ-400.000MHZ-513288-T
TRANS NPN 65V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 150 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 568MA 538 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC FPGA SOC 10K LUTS 400VFBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf