Abracon Corporation ASG2-P-X-A-1000.000MHZ-T
ASG2-P-X-A-1000.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG2-P-X-A-1000.000MHZ-T
Brief Description
OSC XO 1.000GHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASG2-P-X-A-1000.000MHZ-T.pdf
Availability of ASG2-P-X-A-1000.000MHZ-T
QUANTITY
ASG2-P-X-A-1000.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG2-P-X-A-1000.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG2-P-X-A-1000.000MHZ-T
3D ModelASG2-D.pdfASG2-D.stp
Standard Package3,000
SeriesASG2-P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency1GHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)65mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG2-P-X-A-1000.000MHZ-T
Related LinksASG2-P-X-A-1, ASG2-P-X-A-1000.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG2-P-X-A-1000.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASG2-P-X-A-1000.000MHZ-T
ENCODER MECH 24PULSE SELECT 20MM datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 4A 250VAC RAD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf