Abracon Corporation ASG2-P-X-B-500.000MHZ
ASG2-P-X-B-500.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG2-P-X-B-500.000MHZ
Brief Description
OSC XO 500.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASG2-P-X-B-500.000MHZ.pdf
Availability of ASG2-P-X-B-500.000MHZ
QUANTITY
ASG2-P-X-B-500.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG2-P-X-B-500.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG2-P-X-B-500.000MHZ
3D ModelASG2-D.pdfASG2-D.stp
Standard Package30
SeriesASG2-P
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency500MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)65mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG2-P-X-B-500.000MHZ
Related LinksASG2-P-X-B, ASG2-P-X-B-500.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG2-P-X-B-500.000MHZ Details Description
Related parts for ASG2-P-X-B-500.000MHZ
HEATSHRINK DUALWALL 24MM X 4' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENS PROX M30 8MM DC2W-NO datasheet.pdf
CONN FMALE M12 4POS STR 3M CABLE datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP 5-TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
TOOL CUTTING UNIT datasheet.pdf
75UF 50V 9.779X32.664 105C AXI datasheet.pdf