Abracon Corporation ASGTX-C-10.000MHZ-1-T
ASGTX-C-10.000MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-10.000MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 10.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-10.000MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-C-10.000MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-C-10.000MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-10.000MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-10.000MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
TypeVCTCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-10.000MHZ-1-T
Related LinksASGTX-C-10, ASGTX-C-10.000MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-10.000MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-C-10.000MHZ-1-T
RES SMD 1.02K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM datasheet.pdf
RES 4 OHM 10W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 68POS datasheet.pdf