Abracon Corporation ASGTX-C-10.000MHZ-1
ASGTX-C-10.000MHZ-1 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-10.000MHZ-1
Brief Description
OSC VCTCXO 10.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-10.000MHZ-1.pdf
Availability of ASGTX-C-10.000MHZ-1
QUANTITY
ASGTX-C-10.000MHZ-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-10.000MHZ-1
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-10.000MHZ-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package10
TypeVCTCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)