Abracon Corporation ASGTX-C-106.250MHZ-1-T2
ASGTX-C-106.250MHZ-1-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-106.250MHZ-1-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 106.25MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-106.250MHZ-1-T2.pdf
Availability of ASGTX-C-106.250MHZ-1-T2
QUANTITY
ASGTX-C-106.250MHZ-1-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-106.250MHZ-1-T2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-106.250MHZ-1-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package250
TypeVCTCXO
Frequency106.25MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-106.250MHZ-1-T2
Related LinksASGTX-C-106, ASGTX-C-106.250MHZ-1-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-106.250MHZ-1-T2 Details Description
Related parts for ASGTX-C-106.250MHZ-1-T2
IC GATE NAND 1CH 8-INP 14-DIP datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
EVAL MOD FOR TPS54620 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 3W DO216AA datasheet.pdf
DIN-SIGNAL R096MR-4.0C1-2 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 6-12V 5A datasheet.pdf