Abracon Corporation ASGTX-C-12.288MHZ-2-T
ASGTX-C-12.288MHZ-2-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-12.288MHZ-2-T
Brief Description
OSC VCTCXO 12.288MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-12.288MHZ-2-T.pdf
Availability of ASGTX-C-12.288MHZ-2-T
QUANTITY
ASGTX-C-12.288MHZ-2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-12.288MHZ-2-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-12.288MHZ-2-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
TypeVCTCXO
Frequency12.288MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-12.288MHZ-2-T
Related LinksASGTX-C-12, ASGTX-C-12.288MHZ-2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-12.288MHZ-2-T Details Description
Related parts for ASGTX-C-12.288MHZ-2-T
CABLE USB B-B MALE 3M 2.0 VERS datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 800MA 150 MOHM datasheet.pdf
LED LAMP 12V WHT FOR M2P INDICTR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CABLE 15COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 27PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf