Vishay/Dale CMF5526K400BERE70
CMF5526K400BERE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5526K400BERE70
Brief Description
RES 26.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5526K400BERE70.pdf
Availability of CMF5526K400BERE70
QUANTITY
CMF5526K400BERE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5526K400BERE70
Internal Part NumberEIS-CMF5526K400BERE70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5526K400BERE70
Related LinksCMF5526K, CMF5526K400BERE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5526K400BERE70 Details Description
Related parts for CMF5526K400BERE70
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf