Abracon Corporation ASGTX-C-12.800MHZ-1-T
ASGTX-C-12.800MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-12.800MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 12.8MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-12.800MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-C-12.800MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-C-12.800MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-12.800MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-12.800MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
TypeVCTCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-12.800MHZ-1-T
Related LinksASGTX-C-12, ASGTX-C-12.800MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-12.800MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-C-12.800MHZ-1-T
FUSE HLDR BLADE 32V 48A IN LINE datasheet.pdf
IC LIU E1/T1/J1 5V 44-TQFP datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 48-LQFP datasheet.pdf
FILTER EMI 5.0 PF C TYPE datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 565MA 600 MOHM datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 1200UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
FUSE FAST 1KVDC 10X38MM SOLAR 2A datasheet.pdf