Abracon Corporation ASGTX-C-125.000MHZ-2-T2
ASGTX-C-125.000MHZ-2-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-125.000MHZ-2-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 125.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-125.000MHZ-2-T2.pdf
Availability of ASGTX-C-125.000MHZ-2-T2
QUANTITY
ASGTX-C-125.000MHZ-2-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-125.000MHZ-2-T2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-125.000MHZ-2-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package250
TypeVCTCXO
Frequency125MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-125.000MHZ-2-T2
Related LinksASGTX-C-125, ASGTX-C-125.000MHZ-2-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-125.000MHZ-2-T2 Details Description
Related parts for ASGTX-C-125.000MHZ-2-T2
HEX NUT 11/32" NYLON 8-32 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" WW datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 8A ITO220AB datasheet.pdf
FUSE 35A 700V FAST datasheet.pdf
MOSFET N-CH 35V 11A TP-FA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Crystal 29.4912MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, J-Lead datasheet.pdf