Abracon Corporation ASGTX-C-150.000MHZ-1-T
ASGTX-C-150.000MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-150.000MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 150.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-150.000MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-C-150.000MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-C-150.000MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-150.000MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-150.000MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
TypeVCTCXO
Frequency150MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-150.000MHZ-1-T
Related LinksASGTX-C-150, ASGTX-C-150.000MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-150.000MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-C-150.000MHZ-1-T
ESD HANDLER 5-7/8X16-5/8X1-1/4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC XLATOR TTL-DIFF PECL 8-SOIC datasheet.pdf
IC LPDDR SDRAM 1GBIT 168BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .229M 37POS datasheet.pdf
LPH VERT. ASSY W GUIDES datasheet.pdf
RES 9K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68MH 18MA 510 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.384MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf