Abracon Corporation ASGTX-C-19.200MHZ-2-T
ASGTX-C-19.200MHZ-2-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-19.200MHZ-2-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 19.2MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-19.200MHZ-2-T.pdf
Availability of ASGTX-C-19.200MHZ-2-T
QUANTITY
ASGTX-C-19.200MHZ-2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-19.200MHZ-2-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-19.200MHZ-2-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-19.200MHZ-2-T
Related LinksASGTX-C-19, ASGTX-C-19.200MHZ-2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-19.200MHZ-2-T Details Description
Related parts for ASGTX-C-19.200MHZ-2-T
TVS DIODE 77.8VWM 125VC SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
HIGH TEMPERATURE RING TONGUE TER datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 20.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf
RCPT SHUR PLUG 0157 BR datasheet.pdf
STRAIN GAUGE 48TQFP datasheet.pdf
1UF 25V 10X7X3,5MM 125C 20000H datasheet.pdf