Abracon Corporation ASGTX-C-19.440MHZ-1-T
ASGTX-C-19.440MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-19.440MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 19.44MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-19.440MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-C-19.440MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-C-19.440MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-19.440MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-19.440MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
TypeVCTCXO
Frequency19.44MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-19.440MHZ-1-T
Related LinksASGTX-C-19, ASGTX-C-19.440MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-19.440MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-C-19.440MHZ-1-T
RES SMD 453K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LENS SET ROUND WHITE 3PCS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RFID ANTENNA BISTATIC 915MHZ datasheet.pdf
C6424 EVAL MODULE datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 90POS datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT PCB datasheet.pdf