Abracon Corporation ASGTX-C-32.000MHZ-1-T
ASGTX-C-32.000MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-32.000MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 32.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-32.000MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-C-32.000MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-C-32.000MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-32.000MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-32.000MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
TypeVCTCXO
Frequency32MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-32.000MHZ-1-T
Related LinksASGTX-C-32, ASGTX-C-32.000MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-32.000MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-C-32.000MHZ-1-T
CONN RECEPT 17POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 2A 125V datasheet.pdf
RES 120K OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS PIN datasheet.pdf
CONN RECEPT 54POS datasheet.pdf
DIODE BAND SW 100MA SOD123 datasheet.pdf
OSC MEMS 106.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf