Abracon Corporation ASGTX-C-38.400MHZ-1-T2
ASGTX-C-38.400MHZ-1-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-38.400MHZ-1-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 38.4MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-38.400MHZ-1-T2.pdf
Availability of ASGTX-C-38.400MHZ-1-T2
QUANTITY
ASGTX-C-38.400MHZ-1-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-38.400MHZ-1-T2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-38.400MHZ-1-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package250
TypeVCTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-38.400MHZ-1-T2
Related LinksASGTX-C-38., ASGTX-C-38.400MHZ-1-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-38.400MHZ-1-T2 Details Description
Related parts for ASGTX-C-38.400MHZ-1-T2
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
RES 887K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 5600PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
RES 110 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP FILM 7UF 10% 1KVAC SCREW datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
BRD SPT SNAP FIT/LOCK NYLON 3MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf