Abracon Corporation ASGTX-C-38.400MHZ-2-T
ASGTX-C-38.400MHZ-2-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-38.400MHZ-2-T
Brief Description
OSC VCTCXO 38.4MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-38.400MHZ-2-T.pdf
Availability of ASGTX-C-38.400MHZ-2-T
QUANTITY
ASGTX-C-38.400MHZ-2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-38.400MHZ-2-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-38.400MHZ-2-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-38.400MHZ-2-T
Related LinksASGTX-C-38, ASGTX-C-38.400MHZ-2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-38.400MHZ-2-T Details Description
Related parts for ASGTX-C-38.400MHZ-2-T
CAP FILM 0.016UF 5% 1.4KVDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.039" datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
SMART HOUSE PACKAGES datasheet.pdf
JFET N-CH 40V 360MA TO-18 datasheet.pdf