Abracon Corporation ASGTX-C-38.880MHZ-2-T
ASGTX-C-38.880MHZ-2-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-38.880MHZ-2-T
Brief Description
OSC VCTCXO 38.88MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-38.880MHZ-2-T.pdf
Availability of ASGTX-C-38.880MHZ-2-T
QUANTITY
ASGTX-C-38.880MHZ-2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-38.880MHZ-2-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-38.880MHZ-2-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency38.88MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-38.880MHZ-2-T
Related LinksASGTX-C-38, ASGTX-C-38.880MHZ-2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-38.880MHZ-2-T Details Description
Related parts for ASGTX-C-38.880MHZ-2-T
FUSE BRD MNT 3.15A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
RELAY REED SPDT 250MA 12V datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.61"L X 4.61"W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 15PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN datasheet.pdf