Abracon Corporation ASGTX-C-49.152MHZ-1-T
ASGTX-C-49.152MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-49.152MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 49.152MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-49.152MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-C-49.152MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-C-49.152MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-49.152MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-49.152MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency49.152MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-49.152MHZ-1-T
Related LinksASGTX-C-49, ASGTX-C-49.152MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-49.152MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-C-49.152MHZ-1-T
CAP ALUM 47000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711 datasheet.pdf
CRYSTAL 25.00 MHZ 12.0PF SMD datasheet.pdf