Abracon Corporation ASGTX-C-50.000MHZ-1-T
ASGTX-C-50.000MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-50.000MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 50.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-50.000MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-C-50.000MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-C-50.000MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-50.000MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-50.000MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency50MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-50.000MHZ-1-T
Related LinksASGTX-C-50, ASGTX-C-50.000MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-50.000MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-C-50.000MHZ-1-T
DIODE MODULE 3.8KV 1200A DO200AA datasheet.pdf
RES 0.23 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 200MW SOD523 datasheet.pdf
RES 172K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 35V X5R 0402 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 124VTLA datasheet.pdf
RES 0.11 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf