Abracon Corporation ASGTX-C-52.000MHZ-2-T
ASGTX-C-52.000MHZ-2-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-C-52.000MHZ-2-T
Brief Description
OSC VCTCXO 52.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASGTX-C-52.000MHZ-2-T.pdf
Availability of ASGTX-C-52.000MHZ-2-T
QUANTITY
ASGTX-C-52.000MHZ-2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-C-52.000MHZ-2-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-C-52.000MHZ-2-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
TypeVCTCXO
Frequency52MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-C-52.000MHZ-2-T
Related LinksASGTX-C-52, ASGTX-C-52.000MHZ-2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-C-52.000MHZ-2-T Details Description
Related parts for ASGTX-C-52.000MHZ-2-T
IDC CABLE - MKS20K/MC20M/MKS20K datasheet.pdf
IDC CABLE - AKR10H/AE10M/AKR10H datasheet.pdf
RES 137 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC RS232 MULTCH DRVR/RCVR 28SOIC datasheet.pdf
IC CLK ZDB 8OUT 140MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CNTRL LIQ LEV 230VAC SOCKETABLE datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 2% 3.9W 0603 datasheet.pdf