Abracon Corporation ASGTX-D-1.500GHZ-1-T2
ASGTX-D-1.500GHZ-1-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-1.500GHZ-1-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 1.5GHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-1.500GHZ-1-T2.pdf
Availability of ASGTX-D-1.500GHZ-1-T2
QUANTITY
ASGTX-D-1.500GHZ-1-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-1.500GHZ-1-T2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-1.500GHZ-1-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package250
TypeVCTCXO
Frequency1.5GHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-1.500GHZ-1-T2
Related LinksASGTX-D-1., ASGTX-D-1.500GHZ-1-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-1.500GHZ-1-T2 Details Description
Related parts for ASGTX-D-1.500GHZ-1-T2
FUSE BOARD MOUNT 3A 24VDC 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 43K OHM 5% AXL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
DIE FOR WIRE FERRULES 6-10 AWG datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CAP CER 390PF 500V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES 158 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf