TDK Corporation MLG0603P7N5JTD25
MLG0603P7N5JTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603P7N5JTD25
Brief Description
FIXED IND 7.5NH 300MA 800 MOHM
Datasheet Download
MLG0603P7N5JTD25.pdf
Availability of MLG0603P7N5JTD25
QUANTITY
MLG0603P7N5JTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603P7N5JTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603P7N5JTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance7.5nH
Tolerance±5%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)800 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603P7N5JTD25
Related LinksMLG0603P, MLG0603P7N5JTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603P7N5JTD25 Details Description
Related parts for MLG0603P7N5JTD25
IDC CABLE - MKC40K/MC40G/MPL40K datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.01A 24V datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 200KHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 54.9KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC PROG CLOCK GEN 8-SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100" DBL datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf