Abracon Corporation ASGTX-D-12.288MHZ-1-T
ASGTX-D-12.288MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-12.288MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 12.288MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-12.288MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-D-12.288MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-D-12.288MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-12.288MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-12.288MHZ-1-T
TypeVCTCXO
Frequency12.288MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-12.288MHZ-1-T
Related LinksASGTX-D-12, ASGTX-D-12.288MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-12.288MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-D-12.288MHZ-1-T
RES 3 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER 30A BOOSTER PT4472 HRZ datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 180K OHM 0404 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
DIAMOND LAPPING FILM 663X datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 2.6A 33 MOHM SMD datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 POLYSTYRENE 4MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf