Abracon Corporation ASGTX-D-12.800MHZ-1-T
ASGTX-D-12.800MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-12.800MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 12.8MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-12.800MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-D-12.800MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-D-12.800MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-12.800MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-12.800MHZ-1-T
TypeVCTCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-12.800MHZ-1-T
Related LinksASGTX-D-12, ASGTX-D-12.800MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-12.800MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-D-12.800MHZ-1-T
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SWITCH PLNGR SPST/NO 16A QC TER datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC DGTL POT 5K 257TAPS 8-MSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 11.4VC SMA datasheet.pdf
RES 549K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG VIOLET 100' datasheet.pdf
INSERT MALE 8POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf