Abracon Corporation ASGTX-D-120.000MHZ-2-T
ASGTX-D-120.000MHZ-2-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-120.000MHZ-2-T
Brief Description
OSC VCTCXO 120.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-120.000MHZ-2-T.pdf
Availability of ASGTX-D-120.000MHZ-2-T
QUANTITY
ASGTX-D-120.000MHZ-2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-120.000MHZ-2-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-120.000MHZ-2-T
TypeVCTCXO
Frequency120MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-120.000MHZ-2-T
Related LinksASGTX-D-120, ASGTX-D-120.000MHZ-2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-120.000MHZ-2-T Details Description
Related parts for ASGTX-D-120.000MHZ-2-T
IC FLASH 8MBIT 80NS 48TSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf