Vishay/Vitramon VJ1210A470JBCAT4X
VJ1210A470JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A470JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 47PF 200V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A470JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1210A470JBCAT4X
QUANTITY
VJ1210A470JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A470JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A470JBCAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A470JBCAT4X
Related LinksVJ1210A4, VJ1210A470JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A470JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A470JBCAT4X
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
IC OSC SINGLE TIMER 100KHZ 8-DIP datasheet.pdf
KEY POLARIZING BLACK POLY (PBT) datasheet.pdf
HEAT SHRINK CLR 1/16" X 25' datasheet.pdf
IC COMPARATOR GP LV TINY SC70-5 datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 10V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 24 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf