Abracon Corporation ASGTX-D-150.000MHZ-2-T2
ASGTX-D-150.000MHZ-2-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-150.000MHZ-2-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 150.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-150.000MHZ-2-T2.pdf
Availability of ASGTX-D-150.000MHZ-2-T2
QUANTITY
ASGTX-D-150.000MHZ-2-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-150.000MHZ-2-T2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-150.000MHZ-2-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package250
TypeVCTCXO
Frequency150MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-150.000MHZ-2-T2
Related LinksASGTX-D-150, ASGTX-D-150.000MHZ-2-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-150.000MHZ-2-T2 Details Description
Related parts for ASGTX-D-150.000MHZ-2-T2
FUSE BOARD MNT 1A 32VAC/VDC 0603 datasheet.pdf
IC BATT CHARGER CONST V/I 16SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 4.85V 0.4A TO220-5 datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 9POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC OSC VCXO 24.576MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
25P M R/A .370 M3 1300PF datasheet.pdf