Abracon Corporation ASGTX-D-19.440MHZ-2
ASGTX-D-19.440MHZ-2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-19.440MHZ-2
Brief Description
OSC VCTCXO 19.44MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-19.440MHZ-2.pdf
Availability of ASGTX-D-19.440MHZ-2
QUANTITY
ASGTX-D-19.440MHZ-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-19.440MHZ-2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-19.440MHZ-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package10
TypeVCTCXO
Frequency19.44MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-19.440MHZ-2
Related LinksASGTX-D-1, ASGTX-D-19.440MHZ-2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-19.440MHZ-2 Details Description
Related parts for ASGTX-D-19.440MHZ-2
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO204AC datasheet.pdf
IC 8051 MCU 64K FLASH 64TQFP datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 24pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
OSC TCXO 3.072MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
SLEEVING PVC BLK 100' datasheet.pdf
BOX STAINLESS STEEL 30"L X 20"W datasheet.pdf
1.5 MINI CT CRIMP CONTACT datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf