Abracon Corporation ASGTX-D-311.040MHZ-1
ASGTX-D-311.040MHZ-1 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-311.040MHZ-1
Brief Description
OSC VCTCXO 311.04MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-311.040MHZ-1.pdf
Availability of ASGTX-D-311.040MHZ-1
QUANTITY
ASGTX-D-311.040MHZ-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-311.040MHZ-1
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-311.040MHZ-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package10
SeriesASGTX
PackagingBulk
TypeVCTCXO
Frequency311.04MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-311.040MHZ-1
Related LinksASGTX-D-31, ASGTX-D-311.040MHZ-1 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-311.040MHZ-1 Details Description
Related parts for ASGTX-D-311.040MHZ-1
CONN IC DIP SOCKET 52POS GOLD datasheet.pdf
ESD JACKET W/CUFFS BLUE 5XL datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.0V SC-82AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V Z5U AXIAL datasheet.pdf
DIGITAL MOD 8PORT 6IN 2OUT NPN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 14MM datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
SSD EUSB 2 10PIN 2.54MM 64GB SLC datasheet.pdf