Abracon Corporation ASGTX-D-38.400MHZ-2
ASGTX-D-38.400MHZ-2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-38.400MHZ-2
Brief Description
OSC VCTCXO 38.4MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-38.400MHZ-2.pdf
Availability of ASGTX-D-38.400MHZ-2
QUANTITY
ASGTX-D-38.400MHZ-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-38.400MHZ-2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-38.400MHZ-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package10
SeriesASGTX
PackagingBulk
TypeVCTCXO
Frequency38.4MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-38.400MHZ-2
Related LinksASGTX-D-3, ASGTX-D-38.400MHZ-2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-38.400MHZ-2 Details Description
Related parts for ASGTX-D-38.400MHZ-2
IC VOICE REC/PLAY 6MIN 28-DIP datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
VARISTOR 504V 800A DISC 5MM datasheet.pdf
VOLTMETER 2VDC LED PANEL MOUNT datasheet.pdf
IC FIFO 16384X18 10NS 80QFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf