Abracon Corporation ASGTX-D-38.880MHZ-1-T
ASGTX-D-38.880MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-38.880MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 38.88MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-38.880MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-D-38.880MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-D-38.880MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-38.880MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-38.880MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency38.88MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-38.880MHZ-1-T
Related LinksASGTX-D-38, ASGTX-D-38.880MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-38.880MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-D-38.880MHZ-1-T
TRANS PNP 50V 0.1A SSMINI-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 28 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 3W DO216AA datasheet.pdf
RES 21 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 2% 22W 2512 datasheet.pdf