Abracon Corporation ASGTX-D-500.000MHZ-2-T2
ASGTX-D-500.000MHZ-2-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-500.000MHZ-2-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 500.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-500.000MHZ-2-T2.pdf
Availability of ASGTX-D-500.000MHZ-2-T2
QUANTITY
ASGTX-D-500.000MHZ-2-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-500.000MHZ-2-T2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-500.000MHZ-2-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package250
TypeVCTCXO
Frequency500MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-500.000MHZ-2-T2
Related LinksASGTX-D-500, ASGTX-D-500.000MHZ-2-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-500.000MHZ-2-T2 Details Description
Related parts for ASGTX-D-500.000MHZ-2-T2
CONN HEADER 8POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
8324-7 BARREL FORM PUNCH datasheet.pdf
LED OSLON COOL WHT 6500K 2SMD datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DISPLAY 630NM RED 3DIG 0.56 TH datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
WRSTBND JWL DL ADJ ELSTC datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.01% 1/4W 1206 datasheet.pdf
381 TB SOCKET RA datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A 6XDFN datasheet.pdf