Abracon Corporation ASGTX-D-51.840MHZ-2-T
ASGTX-D-51.840MHZ-2-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-51.840MHZ-2-T
Brief Description
OSC VCTCXO 51.84MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-51.840MHZ-2-T.pdf
Availability of ASGTX-D-51.840MHZ-2-T
QUANTITY
ASGTX-D-51.840MHZ-2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-51.840MHZ-2-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-51.840MHZ-2-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
TypeVCTCXO
Frequency51.84MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-51.840MHZ-2-T
Related LinksASGTX-D-51, ASGTX-D-51.840MHZ-2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-51.840MHZ-2-T Details Description
Related parts for ASGTX-D-51.840MHZ-2-T
RES SMD 54.9 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 165CABGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 24VIN 12VOUT datasheet.pdf
LED CBI 3MM YW/YW DIFF BI-LVL RA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 40-UQFN datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf