Abracon Corporation ASGTX-D-622.080MHZ-1
ASGTX-D-622.080MHZ-1 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-622.080MHZ-1
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 622.08MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-622.080MHZ-1.pdf
Availability of ASGTX-D-622.080MHZ-1
QUANTITY
ASGTX-D-622.080MHZ-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-622.080MHZ-1
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-622.080MHZ-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package10
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASGTX
PackagingBulk
TypeVCTCXO
Frequency622.08MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-622.080MHZ-1
Related LinksASGTX-D-62, ASGTX-D-622.080MHZ-1 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-622.080MHZ-1 Details Description
Related parts for ASGTX-D-622.080MHZ-1
LEAD TEST MINIHK-RA BANAPLG BRN datasheet.pdf
ENCODER MINI 32CPR 20.3X6MM datasheet.pdf
2.0 WTB DUAL PLG HSG 32CKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 73A TO-247AD datasheet.pdf
CLAMP GROUNDING U-BOLT BRONZE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf