Abracon Corporation ASGTX-D-622.080MHZ-1
ASGTX-D-622.080MHZ-1 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-622.080MHZ-1
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 622.08MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-622.080MHZ-1.pdf
Availability of ASGTX-D-622.080MHZ-1
QUANTITY
ASGTX-D-622.080MHZ-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-622.080MHZ-1
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-622.080MHZ-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package10
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASGTX
PackagingBulk
TypeVCTCXO
Frequency622.08MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-622.080MHZ-1
Related LinksASGTX-D-62, ASGTX-D-622.080MHZ-1 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-622.080MHZ-1 Details Description
Related parts for ASGTX-D-622.080MHZ-1
FUSE PTC 1.35A 60V RESET RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO NEG ADJ TO220-3 datasheet.pdf
CABLE EXTENSION PS/2 M-M 6' datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SO datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 1A DO204AL datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 9POS 5A datasheet.pdf
RES SMD 569 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
INTERFACE PIN 20 POS 1MM SOLDER datasheet.pdf