Abracon Corporation ASGTX-D-622.080MHZ-2
ASGTX-D-622.080MHZ-2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-622.080MHZ-2
Brief Description
OSC VCTCXO 622.08MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-622.080MHZ-2.pdf
Availability of ASGTX-D-622.080MHZ-2
QUANTITY
ASGTX-D-622.080MHZ-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-622.080MHZ-2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-622.080MHZ-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package10
SeriesASGTX
PackagingBulk
TypeVCTCXO
Frequency622.08MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-622.080MHZ-2
Related LinksASGTX-D-62, ASGTX-D-622.080MHZ-2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-622.080MHZ-2 Details Description
Related parts for ASGTX-D-622.080MHZ-2
RES SMD 309 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BAG SHLD METAL-IN 11X15 datasheet.pdf
IC CCFL CNTRLR DUAL 28TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CARDEDGE MALE 100POS .100 T/H AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT11 ACCESSORY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf