Abracon Corporation ASGTX-P-1.500GHZ-1
ASGTX-P-1.500GHZ-1 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-1.500GHZ-1
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 1.5GHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-1.500GHZ-1.pdf
Availability of ASGTX-P-1.500GHZ-1
QUANTITY
ASGTX-P-1.500GHZ-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-1.500GHZ-1
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-1.500GHZ-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductASGTX 1.50 GHz High-Performance TCXOs and VCTXOs
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASGTX
PackagingBulk
TypeVCTCXO
Frequency1.5GHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-1.500GHZ-1
Related LinksASGTX-P-1, ASGTX-P-1.500GHZ-1 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-1.500GHZ-1 Details Description
Related parts for ASGTX-P-1.500GHZ-1
RES 5.6K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER COUPLER 5.08MM 15POS BK datasheet.pdf
LABEL TT POLYMIDE 1.0 X .25" datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
OSC XO 66.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 20LSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PCI EXPRESS PF VERT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN datasheet.pdf