Abracon Corporation ASGTX-P-106.250MHZ-1
ASGTX-P-106.250MHZ-1 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-106.250MHZ-1
Brief Description
OSC VCTCXO 106.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-106.250MHZ-1.pdf
Availability of ASGTX-P-106.250MHZ-1
QUANTITY
ASGTX-P-106.250MHZ-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-106.250MHZ-1
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-106.250MHZ-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductASGTX 1.50 GHz High-Performance TCXOs and VCTXOs
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1
SeriesASGTX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency106.25MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-106.250MHZ-1
Related LinksASGTX-P-10, ASGTX-P-106.250MHZ-1 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-106.250MHZ-1 Details Description
Related parts for ASGTX-P-106.250MHZ-1
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 550MW SOD323F datasheet.pdf
CAP CER 82PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 20-22AWG .187 datasheet.pdf
RES SMD 52.3KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONN FEMALE 12POS SILVER SLD DIP datasheet.pdf
SMA STRT JACK-PLUG RG-174 .5M datasheet.pdf
2*24 DIN 1481 datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf