Abracon Corporation ASGTX-P-122.880MHZ-2-T
ASGTX-P-122.880MHZ-2-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-122.880MHZ-2-T
Brief Description
OSC VCTCXO 122.88MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-122.880MHZ-2-T.pdf
Availability of ASGTX-P-122.880MHZ-2-T
QUANTITY
ASGTX-P-122.880MHZ-2-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-122.880MHZ-2-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-122.880MHZ-2-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
TypeVCTCXO
Frequency122.88MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-122.880MHZ-2-T
Related LinksASGTX-P-122, ASGTX-P-122.880MHZ-2-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-122.880MHZ-2-T Details Description
Related parts for ASGTX-P-122.880MHZ-2-T
IC VREF SERIES/SHUNT 5V 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 475MA SOT23 datasheet.pdf
IC DC/DC UMODULE 8A 68-LGA datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG YELLOW 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
MARKER CABLE TIES datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 13POS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 50UF 10% 575V RADIAL datasheet.pdf