Abracon Corporation ASGTX-P-150.000MHZ-2-T2
ASGTX-P-150.000MHZ-2-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-150.000MHZ-2-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 150.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-150.000MHZ-2-T2.pdf
Availability of ASGTX-P-150.000MHZ-2-T2
QUANTITY
ASGTX-P-150.000MHZ-2-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-150.000MHZ-2-T2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-150.000MHZ-2-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package250
TypeVCTCXO
Frequency150MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-150.000MHZ-2-T2
Related LinksASGTX-P-150, ASGTX-P-150.000MHZ-2-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-150.000MHZ-2-T2 Details Description
Related parts for ASGTX-P-150.000MHZ-2-T2
IC REG CTRLR BUCK PWM 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 11PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
VARISTOR 17V 0402 datasheet.pdf
SURGE SUPPRESSR 6OUT 15'CORD BLK datasheet.pdf
CAP KEYSWITCH SQUARE ORANGE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
SL-SMT 3.50/16/90LF 1.5SN BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf